fbpx

Zespół Kancelarii Lazer & Hudziak

Joanna Lazer

Joanna Lazer

Wspólnik zarządzający
Adwokat

Joanna Lazer Adwokat – wspólnik zarządzający kancelarii LAZER & HUDZIAK

Pełni funkcję Przewodniczącej Honorowej Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz protokolanta przy Sądzie Dyscyplinarnym Izby Adwokackiej w Warszawie.

Główne dziedziny prawa, którymi się zajmuje to sprawy o błąd medyczny karne i cywilne, prawo weterynaryjne i sprawy o ochronę dóbr osobistych.

Od zawsze fascynowała ją medycyna, co skłoniło ją do rozwijania specjalizacji procesowej wokół prawa medycznego – konkretnie błędów medycznych i dóbr osobistych. Gdyby tego było mało, z wynikiem bardzo dobrym ukończyła Studia Podyplomowe „Prawo medyczne i bioetyka” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Skrupulatna do bólu. Czasem mogłaby odpuścić, ale za bardzo wierzy w to, że zawsze można lepiej i więcej.

Co do edukacyjnej przeszłości… dawno, dawno temu ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w między czasie ukończyła Diploma in an Introduction to English Law and the Law of the European Union, przygotowane przez Uniwersytet Cambridge, a zaraz po studiach jeszcze Prawo Spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Wierząc, że zawsze lepiej dojść do porozumienia, niż kłócić się dla zasady, została członkiem Polskiego Centrum Mediacji. Myśli (nieustannie) o doktoracie, ale wciąż czasu brak.

Mówią, że jest ambitna na sali sądowej i na korcie. To prawda. Integruje środowisko zawodowe wokół sportów rakietowych, w myśl zasady, że poza prawem też istnieje życie. Nie potrafi wybrać pomiędzy badmintonem a tenisem, więc uprawia obie dyscypliny – z takim samym zacięciem.

Prowadzi szkolenia dla personelu medycznego o tym jak przygotować się do postępowań sądowych w sprawach błędów medycznych. Kiedyś szkoliła też z marketingu prawniczego, ale teraz robi go tylko dla swojej kancelarii. Nie narzeka :-). Pisze blogi BŁĄD PRZY PORODZIE i BŁĄD LEKARZANo Beauty, i WETLEX, choć za pisaniem nie przepada. Za to lubi i woli mówić, a mówi dużo i szybko :-).

  Masz pytanie? Porozmawiajmy! lazer hudziak kontakt

  Bezpłatnie oddzwonimy w 15 minut!  Małgorzata Hudziak

  Małgorzata Hudziak

  Wspólnik zarządzający
  Radca prawny

  Małgorzata Hudziak Radca Prawny – wspólnik kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Główne dziedziny prawa, którymi się zajmuje to prawo gospodarcze, weterynaryjne i medyczne. Ma duże doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, które wzbogaciła kończąc Akademię Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

  Zanim zaczęła pracować na swój rachunek, pracowała w kilku renomowanych kancelariach. Różnorodność zagadnień prawnych z jakimi miała do czynienia nauczyła ją szybkiej i kompleksowej analizy problemów klientów. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa budowlanego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także rodzinnych.

  Jej Alma Mater to Uniwersytet Śląski w Katowicach. Zaraz po studiach dostała się na znaną ze swej surowości aplikację radcowską. Jest też absolwentką studiów podyplomowych „Prawo medyczne i bioetyka” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, które ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.

  Niespokojna natura i czujność mec. Hudziak, która niezwykle przydaje się na sali sądowej, sprawia, że urlopy spędza wyłącznie intensywnie. Wyczynowa jazda na nartach w najbardziej kolorowych kombinezonach jakie świat widział, Wake i crossfit to jej ulubione sporty. A gdy już na dłuższą chwilę usiądzie w jednym miejscu, zaczytuje się w kryminałach, bo jak wspomniano uwielbia zagadki, to dlatego – jak sama mówi – została prawnikiem. Razem z adwokat Joanną Lazer prowadzi szkolenia dedykowane dla personelu medycznego oraz BLOGI kancelarii.

  Judyta Zdun Adwokat w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwentka Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz magister finansów i rachunkowości.

  Od 2015 r. zajmuje się sprawami odszkodowawczymi , a w szczególności sprawami błędów medycznych i błędów okołoporodowych. Wcześniej zdobywała doświadczenie w sektorze bankowym oraz ubezpieczeniowym. 

  W kręgu zainteresowań zawodowych znajduje się prawo medyczne, prawo gospodarcze, prawo pracy oraz prawo ubezpieczeń społecznych. 

  Grzegorz Kalwa Adwokat w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach w Warszawie.

  Specjalizuje się w sprawach związanych z dochodzeniem roszczeń z umów kredytowych we Franku szwajcarskim, prawie karnym, karno-skarbowym oraz prawie procesowym.

  W kręgu zainteresowań zawodowych znajdują się również sprawy dotyczące błędów medycznych oraz prawo cywilne. Prywatnie miłośnik mieszanych sztuk walki, które trenuje od kilku lat, pasjonat astronomii.

  Marzena Ćwikiel Radca Prawny w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tytuł zawodowy uzyskała po zdaniu egzaminu zawodowego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w 2013r.

  Dotychczasowe doświadczenie zdobyła współpracując z kilkoma śląskimi kancelariami, także w zakresie obsługi i relacji z podmiotami leczniczymi. Ponadto z uwagi na ilość prowadzonych spraw rodzinnych, w tym rozwodowych, w tej materii nie ma sobie równych. 

  Posiada bardzo bogate doświadczenie procesowe, ale przyznaje, że sala sądowa jeszcze potrafi zaskoczyć, dlatego zwraca uwagę na przygotowanie się na każde możliwe scenariusze. Jest osobą, która lubi ludzi, a szczególnie lubi ich słuchać. Połączenie tych dwóch czynników pozwala jej wykazać się wobec klienta empatią, wszechstronnym zrozumieniem jego sprawy i jednocześnie umożliwia rzetelne wykonywanie zawodu. Komunikacja z klientem jest sprawą nadrzędną, a karierę zawodową traktuje głównie jako spotkanie z innym człowiekiem i jego problemem. Im trudniejsza sprawa, tym większa satysfakcja.

  Wyznaje zasadę, zarówno w pracy, jak i w życiu, że nie ma problemów, których nie da się rozwiązać, a spokój i skupienie pozwalają na znalezienie złotego środka w każdej trudnej sytuacji. Stara się realizować filozofię życiową Tu i Teraz, stąd niezwykle przykłada uwagę do otaczającej ją rzeczywistości i “obrazów” życia codziennego, a te najbardziej niebanalne fotografuje, tworząc oryginalne zdjęcia. Pasjonują ją także przedmioty z duszą, którym często nadaje nowe życia, wyszukując co oryginalniejsze na targach staroci. Poszukiwanie oryginału i niepowtarzalności przekłada się także na zainteresowanie sztuką, zwłaszcza trudną, np. twórczość Salvadora Dali, Alfonsa Mucha oraz filmografią i muzyką Davida Lyncha.

  Karol Dudziak Adwokat w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Adwokat Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu Prawa Karnego Materialnego i Procesowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  Pomimo iż specjalizuje się w prowadzeniu spraw karnych, posiada również rozległą wiedzę i bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw cywilnych i rodzinnych. W swej działalności zawsze kieruje się zasadami etyki zawodowej i szczególną dbałością o dobro klienta.

  Pasjonat halowej piłki nożnej. Co roku organizuje cieszący się dużą popularnością ogólnopolski drużynowy Turniej dla adwokatów i pozostałych zawodów prawniczych.

  Dagmara Bal Radca Prawny w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Członek  Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku pod nr GD/GD 2289.

  Jest Absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego „Podyplomowe Studium Integracja Europejska: Pozyskiwanie i wdrażanie funduszy strukturalnych w perspektywie 2007-2013″. Posiada Certyfikat Szkoły Amerykańskiego Prawa wydany przez Chicago – Kent College of Law we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.

  Współpracowała z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku i w Gdyni wykładając prawo finansowe. Zainteresowania zawodowe koncentruje wokół dziedziny prawa pracy, prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa bankowego, prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej oraz prawa kontraktów handlowych. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu kontraktów IT, w szczególności umów wdrożeniowych, umów serwisowych, jak i kontraktów outsourcingowych. Zajmuje się również zagadnieniami związanymi z ochroną danych osobowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy zawodowej w kancelarii prawnej Hunt, Hassler & Lorenz LLP w USA, spółkach prawa handlowego, a także występując przed sądami i organami administracji publicznej. Biegle włada językiem angielskim.

  Mateusz Małczęć Adwokat w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Katowicach.

  Zajmuje się głównie sprawami karnymi. W szczególności związanymi z obrotem środkami odurzającymi oraz przestępczością gospodarczą. Ma również doświadczenie w prowadzeniu spraw karnoskarbowych i wykroczeniowych.

  Nie ma dla niego spraw zbyt trudnych lub beznadziejnych. Zawsze dąży do najbardziej korzystnego rozwiązania sprawy dla swojego klienta, a reprezentuje ich w całej Polsce.

  Justyna Englot Prawnik w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwentka prawa Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Medycznego i Bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

  Od początku kariery związana z kancelarią Lazer & Hudziak Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A. Zajmuje się szeroko rozumianym prawem cywilnym, tym co związane z obsługą przedsiębiorców m.in. branży budowlanej i eventowej, a także prawem medycznym, rodzinnym i spadkowym.

  Sylwester Mglej Prawnik w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.
  Specjalizuje się w obsłudze prawnej procesu inwestycyjnego, zarówno w  zakresie występowania przed organami architektoniczno-budowlanymi oraz nadzoru budowlanego w imieniu inwestora, jak i bieżącym wsparciu zespołów projektowych. Szczególnym polem działania jest rozwiązywanie problemów prawnych wynikłych w toku realizowania inwestycji lub tzw. samowól budowlanych.

  Doświadczenie zawodowe w powyższej dziedzinie uzyskał w toku czteroletniej pracy dla małopolskich organów nadzoru budowlanego, a następnie współpracy z prywatnymi inwestorami, projektantami i biurami projektowymi przy realizacji szeregu przedsięwzięć z zakresu budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej i wielorodzinnego.

  Ponadto zawodowo zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami jako  licencjonowany zarządca nieruchomości – licencja PFRN nr 27996.

  W kręgu zainteresowań zawodowych znajduje się Prawo budowlane wraz z powiązanymi z nimi ustawami oraz postępowanie administracyjne.

  Aleksandra Krupińska Office Menager LAZER & HUDZIAK

  Ukończyła z wyróżnieniem administrację o specjalności publicznej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracę dyplomową poświęciła prawu budowlanemu i występującemu w nim milczeniu organu administracji publicznej. Można spostrzec, że zagadnienie to w pewien sposób odzwierciedla jej osobowość – jest powściągliwa w słowach, a za to bardziej nastawiona na działanie. Wyznaje zasadę, że milczenie może oznaczać więcej niż tysiąc słów, a niekiedy nawet zgodę, tyle że wyrażoną w nietypowy milczący sposób.

  Niedługo po jej wnikliwej rozprawie na temat milczenia organu administracji publicznej, instytucja ta, znana dotychczas z niewielu ustaw, na dobre zagościła w Kodeksie Postępowania Administracyjnego. Przypadek, czy może nadzwyczajna umiejętność przewidywania nowych konstrukcji prawnych? To jeszcze nie koniec! Jej różnorodne zainteresowania sprawiły, że studia magisterskie ukończone również z wyróżnieniem sfinalizowała pracą dyplomową poświęconą tym razem prawom pacjenta, a więc tematyce bardzo bliskiej Kancelarii Lazer & Hudziak.

  Zagłębiając się w jeden z aspektów prawa medycznego, jak na prawdziwą administratywistkę przystało, dokonała przeglądu całej administracji publicznej zaangażowanej w ochronę praw pacjenta. A co najważniejsze pokusiła się o ocenę prawidłowości regulacji prawnych występujących w tym zakresie.

  Skrupulatność i dokładność to jej drugie imię. Kreatywne myślenie zawsze pozwala jej znaleźć najlepsze rozwiązanie, dzięki czemu zapewnia każdemu pracownikowi optymalny komfort działania. Wciąż pozostaje otwarta na nowe wyzwania, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

  Współpraca z Kancelarią Lazer & Hudziak pozwala jej na dalsze rozwijanie zainteresowań w obszarze ochrony praw pacjenta. Z dużym zaangażowaniem pomaga w ich dochodzeniu poprzez zapewnienie wsparcia organizacyjnego, stanowiącego podłoże do działania całego zespołu Kancelarii Lazer & Hudziak.