blog o tym, jak uzyskać zadośćuczynienie dla dziecka i dla Ciebie

Skala APGAR, jako dowód na niedotlenienie przy porodzie. Zamartwica.

w błąd przy porodzie, MPD, niedotlenienie okołoporodowe

Jakie są podstawy punktacji noworodka w skali Apgar?

Czy jeśli w trakcie porodu doszło do błędu medycznego punktacja w skali APGAR będzie dobra?

Na to pytanie odpowiedzi znajdą Państwo w dzisiejszym poście.

Najpierw trochę historii i teorii o APGAR…

Amerykańska lekarka, specjalizująca się w anestezjologii i pediatrii Virginia Apgar wprowadziła skalę Apgar, służącą do określania stanu noworodków.

Istnieje pięć parametrów, a za każdy z nich noworodek dostaje od 0 do 2 punktów. Te parametry to:

1.napięcie mięśniowe noworodka;

2. czynność akcji serca (pulsu);

3. odruchy (reakcje na bodźce);

4.zabarwienie powłok skórnych dziecka;

5. oddychanie noworodka.

Skrót APGAR w języku angielskim oznacza = Activity, Pulse, Grimace, Appearance, Respiration.

Noworodek może dostać od 0 do 10 punktów łącznie.

Kiedy noworodek dostaje 0 punktów, a kiedy 1 lub 2? Teraz czas na wskazówki praktyczne…

Jeśli chodzi o kolor skóry noworodka: 2 punkty dostanie dziecko, które całe jest równomiernie różowe, zaś 1 punkt dostanie, gdy jego tułów jest różowy, a kończyny sine, natomiast 0 punktów dostanie siny noworodek po porodzie.

Jaki wynik w skali APGAR (punkty przy porodzie) jest dobry, a jaki zły dla noworodka?

0 – 3 pkt. – jest to wynik oznaczający zamartwicę – ciężkie niedotlenienie wewnątrzmaciczne;

4 – 6– wynik średni;

7 – 10– wynik dobry;

Niska punktacja w skali APGAR może być wynikiem błędu przy porodzie.

Jeżeli noworodek dostanie 3 pkt i niżej w skali APGAR i wynik taki utrzyma się w 5 minucie życia, to można przypuszczać zamartwicę okołoporodową, ale nie jest to reguła. Każdy przypadek wymaga osobnej analizy.

Do zamartwicy urodzeniowej dochodzi często w wyniku urazu porodowego, gdy źle prowadzono akcję porodową.

Podejrzewasz, że podczas Twojego porodu doszło do błędu lub nieprawidłowości?

Uzyskaj poradę prawnika do spraw błędów przy porodzie: zadzwoń 536 007 001 lub wyślij zapytanie kancelaria@lazer-hudziak.pl

Jakie są objawy zamartwicy urodzeniowej oprócz punktacji APGAR?

Na niedotlenienie wewnątrzmaciczne wskazuje nieprawidłowa czynność serca płodu odczytywana na aparacie KTG oraz zielone wody płodowe (zielony kolor wód płodowych świadczy o oddaniu przez płód smółki).

Dziecko z zamartwicą urodzeniową ma zaburzony pierwszy oddech, zazwyczaj ma problem z samodzielną czynnością oddechową, co po prostu oznacza, że nie może samodzielnie oddychać. U noworodka lekarze obserwują wciąganie klatki piersiowej międzyżebrzy, dołków nadobojczykowych, a także mostka. Częstym objawem zamartwicy urodzeniowej jest też nieprawidłowa czynność serca, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, osłabienie odruchów. Zamartwica urodzeniowa charakteryzuje się również tym, że dziecko po porodzie jest sine.

O tym, czy zamartwica urodzeniowa jest wynikiem błędu medycznego, w tym przypadku błędu przy porodzie należy zdecydować po szczegółowej analizie dokumentacji medycznej. Jak uzyskać dokumentację medyczną przeczytaj tutaj.

Niski apgar – trudne początki

Jeżeli Twoje dziecko uzyskało niską punktację apgar, a ciąża przebiegała prawidłowo i poród odbył się w terminie to koniecznie skontaktuj się z nami, aby ustalić czy doszło do błędu przy porodzie.

Jak sprawdzić czy są podstawy do uzyskania odszkodowania za błąd medyczny przy porodzie?

Wystarczy zadzwonić, aby uzyskać poradę tel. 536 007 001 lub wysłać zapytanie kancelaria@lazer-hudziak.pl

adwokat Joanna Lazer, radca prawny Małgorzata Hudziak.

 

5 1 vote
Article Rating
skala apgar a niedotlenienie
75 comments
Subscribe
Powiadom o
guest
75 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iza
iza
2 lat temu

Mój syn miał wpisane 7 apgara a umierał w drgawkach teraz ma 23 lata i lezy na pampersach ,miksowane jedzenie , nie mówi, nie siedzi itp. itd.

Małgorzata
Małgorzata
2 lat temu
Reply to  Joanna Lazer

Tomuś dostał dwa punkty w skali Apgar,reanimowali go zaraz po porodzie.To chyba cud,że przeżył

Monika
Monika
2 lat temu
Reply to  Małgorzata

W 2009r straciliśmy w 19tc naszych bliźniaków Marcinka i Damianka. Po wszystkim dr nam powiedziała wprost że to z winy lekarzy 😭 wtedy nie miałam siły aby walczyć, teraz już za późno – przedawnione. 😭

Edyta
Edyta
2 miesięcy temu
Reply to  Małgorzata

Witam. Jak teraz radzi sobie Tomuś. Moja córka dostała 2 punkty i ma teraz 8 miesięcy i nie siedzi i nie raczkuje. Byłam u fizjo, napięcie ma dobre. 😔

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
1 miesiąc temu
Reply to  Edyta

Dzień dobry, prosimy o kontakt z kancelarią Lazer & Hudziak https://lazer-hudziak.pl/kontakt/ aby ustalić jak możemy pomóc.
Serdecznie pozdrawiamy

Monika
Monika
1 miesiąc temu
Reply to  Edyta

Polecam wizytę u osteopaty

Paulina
Paulina
1 rok temu

Syn dostał 10 pkt ma obecnie 3 lata nie chodzi ani nie mówi ma porażenie mózgowe i padaczkę

Dorota
Dorota
6 miesięcy temu
Reply to  Paulina

Mój synek także dostał 10pkt chociaz napewno był siny i nie płakał, po porodzie nie reagował na nic, spał……. miał obniżone napięcie mięśniowe teraz to wiem napewno, lekarz jak alarmowałem ze jest coś nie tak powiedział żebym przestała panikować bo był ciężki poród i jak dziecko śpi ja także mam odpoczywać … teraz ma 5,5 rż padaczkę, mpdz, nie mówi, nie je samodzielnie, jest na etapie dziecka ok rocznego

Julita
Julita
11 miesięcy temu

Moje bliźniaki urodziły się w 2018r dostały po 8pkt w skali apgara

Katarzyna
Katarzyna
11 miesięcy temu

Mój syn dostał 10 p. A urodził się z czarną buzia. Urodził się z wada serca której nie wykryto w szpitalu

Marta
Marta
11 miesięcy temu

Mój pierwszy syn urodził się z z 2 punktami abgara. Dusil się i prawie udusil do końca owiniety był pepowina wokół szyi wina lekarzy którzy nie podjeli decyzji o rozcieciu krocza albo wcześniejszej cesarce jak synek był owiniety cała szyję Pepowina. Poród szedł ciężko prawie zabili mi syna. Dziękuję Bogu jest to dla mnie mój cud że synek jest caly i zdrowy i nic mu nie jest ze nie wpłynęło to na jego rozwój i zdrowie. Nie każdy lekarz jest stworzony do tego zawodu. Fajnie by było jak by lekarze byli tacy jak pokazuje nam telewizja. Pozdrawiam.

Iza
Iza
10 miesięcy temu
Reply to  Marta

Moj dokladnie tak samo się urodził to był 3 porod i najdluzszy bo 17h.Synek był caly siny i okręcony pępowiną ….

Weronika
Weronika
11 miesięcy temu

Corka 2014r w pierwszej minucie 8 pkt ze wzgledu na slabe napięcie mięśniowe i zabarwienie skóry ostatecznie 9pkt w tym momencie autyzm dzieciecy choć nie wiem czy mialo to jakikolwiek wplyw na to ponieważ mloda do 2.5roku rozwijała sie bardzo dobrze po prostu w pewnym momencie sie cofnela do dziecka w wieku rok i osiem miesiecy😣… Corka druga 2017r 9 pkt i złamany obojczyk ale panie stwierdziły ze ” widzisz co na robiłaś zle parlas” i ze to moja wina a mloda miala 62 cm i 4200g a ja bardzo szczuplutka z waga przed porodem 47kg nie mogła się wydostać… Czytaj więcej »

Joanna
Joanna
5 miesięcy temu
Reply to  Weronika

U mnie podobnie, syn ma 4,5 roku i przed 3 urodzinami stwierdzono u niego autyzm do pewnego czasu wszystko było ok choć były sygnały których wcześniej nie widzieliśmy lub nie zwracaliśmy uwagi. Był to drugi poród przez CC a że pierwszy był sn to chcieli na siłę i ten naturalnie. Ale nie było akcji, podali pompę z oksytocyna i tętno spadało do zera szybka akcja, cesarka i w papiery wpisane że zagrażającą zamartwica płodu a w 1 minucie dostał 10 punkt apgar co się niektórzy lekarze specjaliści co cały czas chodzimy to dziwili czego tak wpisane jak to możliwe i… Czytaj więcej »

KATARZYNA
KATARZYNA
11 miesięcy temu

Moj syn mial 1 apgar urodzil sue z ciezkim niedotleneniem w ciezkiej zamartwicy byl intubowany zabrali go na oiom na hipotermie .
To bylo straszne
Za niedlugo ma 4 latka chodzi duzo gorzej mu idzie mowa i robil wszystkobpozniej niz inne dzieci .Ale jest wśród nas

Kinga
Kinga
11 miesięcy temu

Moja córka urodziła się w zamartwicy 36 Tc.
Wg punktacji apgar w 1 minucie miała tylko 4 punkty: czynność serca 1, oddech 0, napięcie mięśni 1, odruchy 1, zabarwienie skóry 1.
W 3 i 5 minucie miała 8, czyli: 2, 1, 1, 2 i 2.
Podano jej tlen i zastosowano sztuczną wentylację od 1 do 2 min, aparetem Ambu.
Obecnie ma 7 lat i jest zdrowa.

Joanna
Joanna
11 miesięcy temu

Mój syn ma wpisane 10pkt..urodzil się w 2012r siny, miał krwiaka podokostnowego i złamany obojczyk,po miesiącu dowiedzieliśmy się o podduszeniu..konsekwencje zdrowotne ponosimy do dziś.. Oczywiście prywatnie.. Bo państwowo terminy są tak odległe że gdybyśmy czekali to za późno byłoby na pomoc..

Czary
Czary
11 miesięcy temu

Mój kuzyn miał 0 punktów, lekarze walczyli o jego życie. Teraz chłop jak dąb, olimpijczyk z zakresu matematyki, informatyki. Miał tylko problem z wymową. Różnie to bywa

Izabela
Izabela
11 miesięcy temu

Nasza Lenka dostala 2p i urodzila sie 6m z porazeniem muzgowym nie chodzi.

Barbara
Barbara
11 miesięcy temu

mój syn z bliźniaków dostał 9 punktów ,w dokumentacji jest odnotowane że urodził się w zamartwicy wewnątrz macicznej od urodzenia do 1 roku życia był rehabilitowany w pore zauważyłam co się dzieje .Dziś ma 15 lat i od urodzenia odwiedza wszystkich specjalistów To przykre że lekarze doprowadzają do takich sytuacji ,poszłam rodzić w 34 tygodniu ,gdzie zatrzymano mi poród z powodu ciąży bliźniaczej ,a za tydzień znalazłam się na stole operacyjnym ponieważ było zagrożenie życia mojego i syna

Magda
Magda
11 miesięcy temu

Córka 5 lat urodzona w ciężkiej zamartwicy 1 pkt po kilku min 3 pkt reanimowana 40 min.
Bład i zaniedbanie lekarza w czasie porodu spadało jej tętno ktg ciągle nieprawidlowe a jednak lekarz na siłę kazał mi rodzić.
Dzisiaj ma 4.5 roku rozwija się prawidlowo tylko słabo mówi.
Lekarz w naszym szpitalu nadal pracuje.Nie zalozyliśmy sprawy bo żaden z adwokatów w naszym mieście nie podjął się prowadzenia naszej sprawy.

Justyna
Justyna
11 miesięcy temu

Córka urodzona w 2018 roku w terminie. Poród siłami natury. Dostała 10 na 10 punków. Po czasie wyszło ze ma niedowład prawej strony…

Jola
Jola
11 miesięcy temu

Styczeń 2018 urodziła się moja córka w 38tc cięciem cesarskim dostała 9 pkt z powodu zabarwienia skóry. W 4 dobie okazało się że ma posocznice którą wywołała klebsiella pneumonia. Szpital wmawial że to ode mnie się zarazila. Do dziś nie wiem czemu to nad spotkalo. Na szczęścia córcia przeżyła i dziś jest wzorowo rozwijającym się dzieckiem. Druga córcia rodzona w sierpniu 2019 wszystko dobrze też cc i 10 pkt. Dodam że obie cesarki miałam powodu ułożenia posladkowego.

Anna
Anna
11 miesięcy temu

Córka urodzona w sierpniu 2018 r. w 31tc, waga 1200g,6 punktów w skali apgar, zaszczepiona w 2 dobie, zaraz potem okazało się że były wylewy dokomorowe 3i 4 stopnia, w konsekwencji wodogłowie pokrwotoczne. Obecnie ma 18 miesięcy, jest opozniona ruchowo, ma mpd, niedowlad prawej strony ciała i podejrzenie maloglowia.

Kasia
Kasia
8 miesięcy temu
Reply to  Anna

U nas podobna historia, dziecko urodzone w ciężkiej zamartwicy, 1 pkt Apgar, zespół MAS (aspiracji smółki), gęste i zielone wody płodowe, respirator, śpiączka farmakologiczna, zapalenie płuc, antybiotykoterapia. Na usg brak wylewów. W 3 dobie wybudzona ze śpiączki, od razu zaszczepiona na wzw i zrobiono usg. Na usg wylew dokomorowy 🙁

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
8 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Dzień dobry, Pani Kasiu, jeżeli potrzebuje Pani pomocy prawnej, bo podejrzewa Pani błąd przy porodzie uprzejmie prosimy o kontakt z nami tel. 537 007 001 lub kancelaria@lazer-hudziak.pl
Serdecznie pozdrawiamy

Anna
Anna
11 miesięcy temu

Nasz syn urodził się o czasie dostał 9 punktów. Teraz obecnie ma już prawie 9 lat nie chodzi nie mówi porażenie czterokończynowe postać wiotka. Badania metaboliczne prawidłowe genetyka tesz nic nie znaleźli więc to tylko prawie 19 godz na porodówce😪😪 i życie obróciło się o 360°

Ola
Ola
11 miesięcy temu

Mój synuś dostał 7pkt. Urodził się sinawy i wpisane miał umiarkowana zamartwica. Zabrali go na patologię. Oczywiście prawie w ogóle stamtąd nie wychodziłam patrząc i pilnując czy ma należytą opieke. Na szczęście jest cały i zdrowy. Po porodzie gdy leżałam jeszcze godzinę na sali to usłyszałam jak jedna położna mówi do drugiej, że za długo mnie przytrzymała z tym porodem poczym drzwi się zamknęły. Na całe szczęście synuś jest zdrowy ale to co się nieraz dzieje w szpitalach to cyrk! Pozdrawian

Agnieszka
Agnieszka
11 miesięcy temu

Moj synek urodzil się 2011 roku w 1m dostal ino 3 pkt: czynność serca, napięcie mięśni, zabarwienie skóry. Po 5 min czynność serca 2, oddech 2, napiecie mięśni 1, odruch 1, zabarwienie skóry 2. Nikomu podobnej sytuacji nie zycze.

GOSIA
GOSIA
11 miesięcy temu

Syn też dostał 10 pkt, teraz ma 8 lat i ma MPD pod postacią niedowladu połowiczego lewostronnego. Z dokumentów wyczytałam że pierwszy oddech i okrzyk po 1 minucie.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

Witam. Moja córka urodziła się w 38 tygodniu, cała sina, bez odruchów na bodźce zewnętrzne. Dostała 8 punktów. W tej chwili ma 19 miesięcy samodzielnie nie usiądzie, nie pelza, nie raczkuje i nie chodźi. Karta noworodkowa czysta.

Kasia
Kasia
11 miesięcy temu

Moja córka urodziła się cała sina, bez odruchów na bodźce zewnętrzne. Dostała 8 punktów. W tym momencie ma 19 miesięcy samodzielnie nie usiądzie, nie raczkuje nie pelza nie chodzi. Karta noworodkowa czysta

Aneta
Aneta
11 miesięcy temu

Mój syn dostał 7 punktów w skali agat.Urodził się w 27 tygodniu ciąży. Ponad dwanaście godzin wstrzymywali poród po czym nagle zaczęli go wywoływać. Sam nie oddychał. Teraz ma MPD nie mówi nie siedzi samodzielnie .Wymaga całodobowej opieki.

Ola
Ola
11 miesięcy temu

Aktualnie mam 31 lat, otrzymalam 2 pkt w skali. Urodzilam sie w 32 tyg, masa 1400 gram. Po miesiacu oposcilam szpital. Wszystko jest jak w najlepszym porządku 😉 cuda sie zdarzaja, jestem tego przykladem.

Mama
Mama
10 miesięcy temu

Moja córcia lat 16 od dwóch lat choruje na epilepsje było badanie rezonans magnetyczny z kontrastem leczymy prywatnie leki codziennie nasz doktor stwierdził że przy porodzie mogło być niedotlenienie dostała 10 punktów w szpitalu nikt nam nic nie powiedział

Iza
Iza
10 miesięcy temu

Moja córka dostała 1pkt przy porodzie,była cała sina,nie oddychala tylko serce lekko biło dlatego byla reanimowana.Byla niedotleniona i z ciezka zamartwica 🙁 To był dla mnie szok bo była to wina lekarzy którzy widząc moje problemy -słabe skurcze mimo to kazali mi dalej rodzić naturalnie nie robiąc cesarski.Skonczylo się użyciem vacum gdy córka zaczęła tracić tętno. Potem 2tyg.spedzila na intensywnej terapii, również była w hipotermii co bardzo jej pomogło,potem rehabilitacja i odwiedziny u wszystkich możliwych specjalistów.Na szczęście dzięki Bogu bo w lekarzy przestałam wierzyć żyje i jest zdrowa A w tym roku skończy 4 latka .Nie miałam siły wtedy walczyć… Czytaj więcej »

Anna
Anna
10 miesięcy temu

Syn urodził się w listopadzie 2018 – miałam wywoływany poród przez stan przedrzucawkowy. Prosiłam, płakałam żeby zrobili cięcie cesarskie, ale nie. Po 12 godzinach męczarni miałam nagłe cięcie – syn dostał 5 pkt apgar. Na szczęście rozwija się prawidłowo, biega i ładnie mówi jak na swój wiek.
Niestety w szpitalu nie sprawdziłam dokumentacji jaka dostałam a okazało się, że zawiera wiele sprzecznych informacji np. Że poród zaczął się samoistnie ( 2 dni miałam balonik i na końcu na oddziale diagnostycznym podczas badania zostały mi przebite wody płodowe)

Magdalena
Magdalena
10 miesięcy temu

Syn urodzil sie przez cc w 39 tygodniu ciazy 2018r. Ma mózgowe porażenie dzieciece. W celu wywolania porodu zalozono mi cewnik Foleya i doszlo do mechanicznego uszkodzono łożyska i natychmiastowego krwawienia. Po 2 h wyjeto cewnik i zaplanowano cc. Po porodzie dostal 9 pkt w skali apgar ze wzgledu na kolor. Cc mialam prawie całe 6 h po zalozeniu cewnika przy ktorym doszlo do uszkodzenia lozyska. Jako przyczynę cc wpisano nadcisnienie tętnicze ktore bylo umiarkowane i leczone od 8 miesiaca ciąży pod kontrola lekarską . Do tej pory zastanawiam się czy zbyt dlugie zwlekanie z podejrzeniem uszkodzonego lozyska i krwawieniem… Czytaj więcej »

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
8 miesięcy temu
Reply to  Magdalena

Pani Magdaleno prosimy o kontakt z kancelarią tel. 536 007 001 lub kancelaria@lazer-hudziak.pl Możemy przeanalizować sprawę i ustalić szanse na odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę. Serdecznie pozdrawiamy

Olga
Olga
9 miesięcy temu

Witam Kamilek urodził się w2015 r 35 tyg ciąży dostał 9 APGAR . Ma DPM padaczkę

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
8 miesięcy temu
Reply to  Olga

Dzień dobry, prosimy o kontakt z kancelarią tel. 537 007 001 kancelaria@lazer-hudziak.pl
Serdecznie pozdrawiamy

Marta
Marta
9 miesięcy temu

Mój pierwszy syn urodził się w 38 TC przez CC punktów 9 . Po porodzie na trzecią dobę lekarz przyszedł do mnie w szpitalu i powiedział że syn ma podejrzenie ZD i wykryta wadę serca i głuchotę. Teraz dwu latek badania się potwierdzili ma ZD wadę serca ale słyszy .
Teraz urodziłam córkę w 25 tygodniu ciąży z waga 690g. Punktów w pierwszej minucie 5 następnie 7 skrajne wcześniactwo retinopatia dysplazja oskrzelowo płucna i niedotlenie pierwszy rok pokaże nam co jeszcze spowodowało niedotlenienie .

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
8 miesięcy temu
Reply to  Marta

Pani Marto niestety powikłania związane z wcześniactwem mogą ujawniać się z upływem czasu. Jeżeli podejrzewa Pani błąd w prowadzeniu ciązy lub podczas porodu zapraszamy do kontaktu z nami tel. 537 007 001 lub kancelaria@lazer-hudziak.pl
Serdecznie pozdrawiamy

Angelika
Angelika
9 miesięcy temu

Witam
Moja Siostra urodziła tydzień temu Wiktorię.
Wiktoria do końca ciąży była zdrowa,wszystko było dobrze wyniki badań tez. Siostra rodziła naturalnie. Mówiła,ze miała krótkie skurcze a położna mimo widząc,ze jest zmęczona kazała przeć. Wiktoria urodziła się jej serce minimalnie biło ale nie oddychała dostała 1pkt. Odrazu zaczęli reanimacje, była w hipotermi 72h. Dziś lekarz powiedział,ze jest mała iskierka w tunelu mózg nie umarł… lecz malutka nadal nie potrafi oddychać bez respiratora. Niedotlenienie przy porodzie…. wina lekarzy? Tak bardzo proszę Boga o cud. Aby malutka mogla być z Nami zdrowa.

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
8 miesięcy temu
Reply to  Angelika

Pani Angeliko prosimy o kontakt z kancelarią tel. 536 007 001 lub kancelaria@lazer-hudziak.pl
Możemy ustalić czy doszło do błędu i jakie mają Państwo możliwości prawne. Zapraszamy do kontaktu.

Serdecznie pozdrawiamy

Patrycja
Patrycja
7 miesięcy temu

Córka 2015 urodzona w 40 tygodniu siłami natury 9pkt.

Natalia
Natalia
7 miesięcy temu

Lezalam w szpitalu 11 dni że względu na zagrażający przedwczesny poród. Mimo że było ryzyko że urodze to nie podano mi sterydow na rozwój płuc dziecka. Nagle w 11 dobie pobytu w szpitalu zaczęły się skurcze, w panice podano mi jedna dawkę sterydow ale po 4 godzinach byłam już na stole i robiono cc. Córkę urodziłam w 28tc. Dostała 5, a pozniej 6 pkt. Obecnie ma problem z oddechem i spacjami saturacji oraz retinipatia I stopnia. Mam żal do szpitala że nie podano mi sterydow i co ważne. Nie badano mnie i nie weryfikowane czy porod postępuje. Co ciekawe o… Czytaj więcej »

Anna
Anna
6 miesięcy temu

a co jeśli dziecko otrzymuje ocenę APGAR na poziomie 9-10 i jednocześnie badania z krwi pępowinowej wskazują stan bliski śmierci? pH p7,092 (N: 7,35 – 7,45), O2Sat 8,8% (N krew tętnicza 96-97, żylna 25-40%), kwas mlekowy 125mg/dl (N: 5,00 – 22,5) , pO2 7,1(N; 80-100), pCO2 61,6mmHg (N:35-45); HCO3 12,6 mmol/l (N: tętnicza 22-26, żylna 24-28 mmol/l)?

Joanna
Joanna
6 miesięcy temu

Witam.Syn urodzony w2018 r w ciężkim niedotlenieniu okołoporodowym 3/5/5/7.Poddany hipotermii na oiomie ,intubowany.Lekarz powiedział, ze tak się stało z powodu szybkiego postępu porodu…Gdzie dobrze pamiętam, ze podczas 1etapu porodu położna kazała mi wykonać 2glebokie wdechy bo „dzidziusiowi jest zle”(na dokumentacji brak wspomnianej sytuacji)Na rezonansie pokazało uszkodzenie mózgu odpowiedzialnego za układ ruchowy.Rehabilitujemy się od 4mż. Chodzi (mamy problemy z krzywymi stopkami)ale ma problemy z mową. Jestesmy pod opieką fizjoterapeuty i neurologopedy. Mamy orzeczenie na rok.KROP przeglądał dokumenty i nie znaleźli żadnych nieprawidłowości z strony personelu szpitala.

Anita
Anita
6 miesięcy temu

Witam! Mój synek urodzil sie niedotleniony w umiarkowanej zamartwicy. Ciaza przebiegala prawidlowo wedlug lekarza. Od 4 msc zycia choruje na Zespol Westa ( padaczka) dzis ma 15 miesiecy nie siedzi nie raczkuje nie chodzi. Rehabilitujemy sie caly czas. Mamy bardzo silne wzmozone napiecie miesniowe. Po porodzie nie pokazali mi dziecka nawet na sekunde. Zabrali i potem przewiezli na OIOM do innego szpitala. 🙁 straszne.. nikomu nie zycze czegos takiego 🙁 .

Marta
Marta
5 miesięcy temu

Mój synek urodził się w 2017 roku z 1 pkt appgar. Dziś jest w trakcie diagnozowania bo „coś jest nie tak”. Rodziłam w Polsce, w 33 tc, odłączono mnie od ktg, nie odpowiadano na koje wołania dzwonkiem, leżałam jak zwłoki do porannej zmiany. Później podano mi znieczulenie, przysnelam. Nie wiem jak można było odłączyć ktg przez prawie cała noc???? Po porodzie stwierdzono powikłania typu: owinięty pępowina, węzeł prawdziwy (powinno ponoć być widać na usg), odklejające się łożysko 🤦‍♀️. USG przeprowadzone tego samego wieczoru przed podaniem oksytocyny przeprowadzone w szpitalu i jak to mówią „nikt nic nie widział”. Jestem teraz z… Czytaj więcej »

Elaa
Elaa
5 miesięcy temu

To była 2 ciąża. W ciazy mialam nadcisnienie. Z tego też powodu zostałam skierowana do szpitala. W 38 tyg będąc w szpitalu 3 dobę ,zaczelam miec skurcze. Przez całą ciaze nie bylo sygnałów ze coś jest nie tak. Synek urodził się z 1 pkt APGAR…. dzis kończy 15 miesięcy i nie widać po nim ze przeżył ciezka zamartwice. Mialam po pierwszej ciazy zrosty i podejrzewam że to było przyczyną takiego rozwoju sytuacji. Rodziłam przez cc.W wieku 6 miesięcy zaczął samodzielnie siedzieć, a gdy mial 11 miesiecy juz sam chodzil. Teraz buzia mu się nie zamyka:) jestem wdzięczna losowi ze moje… Czytaj więcej »

Sylwia
Sylwia
2 miesięcy temu

Dzień dobry, mój synek ma 3 lata mój poród trwał dlugo, terno zanikało kilka razy- błagałam o cesarkę po podaniu 2 razy oksytocyny Akcja porodowa nie ruszyła. Pamietam ze zleciało się kilku lekarzy, stali i patrzyli. Synek urodził się przez poród naturalny za pomocom vakum, nie oddychał nie wiem ile to trwało dla mnie wieczność. Był cały siny popękane żyłki w oczach- ja straciłam dużo krwi nie miałam siły żeby wstać z lozka. Pamietam ze pielęgniarka kazała mi usiąść bo przy porodzie straciłam tyle krwi ze zastanawiali się nad transfuzja. Poród to był koszmar- do dziś nie mogę o nim… Czytaj więcej »

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
1 miesiąc temu
Reply to  Sylwia

Dzień dobry, prosimy o kontakt z kancelarią Lazer & Hudziak https://lazer-hudziak.pl/kontakt/ aby ustalić jak możemy pomóc.
Serdecznie pozdrawiamy

Aniołkowa Mama
Aniołkowa Mama
2 miesięcy temu

To była 3 ciąża.
Pierwsza ciąża poród naturalny/dziecko ważyło 3030g zero komplikacji; drugi poród zakończony nagłym cc przez przedwcześnie odklejone łożysko w 36tc/dziecko ważyło 2810g;trzeci poród zakończony nagle przez przedwcześnie odklejenie łożyska w 39tc wg usg (40tc wg Om) /dziecko ważyło 3800g (dostało 1pkt). Dziecko zmarło po 6godzinach – wynik z sekcji zwłok = ostra zamartwica w przebiegu przedwcześnie odklejonego łożyska.
10dni przed tym porodem byłam w szpitalu gdzie wszystko było dobrze, a wizyty u ginekologa miałam co miesiąc. Kto popełnił błąd, że moje dziecko nie żyje? Dlaczego w tej ciąży lekarze „nie dmuchali na zimne” 🙁

Last edited 2 miesięcy temu by Aniołkowa Mama
Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
1 miesiąc temu

Dzień dobry, prosimy o kontakt z kancelarią Lazer & Hudziak https://lazer-hudziak.pl/kontakt/ aby ustalić jak możemy pomóc.
Serdecznie pozdrawiamy

Iza
Iza
1 miesiąc temu

Moja córeczka urodziła się 10 miesiecy temu w zamarwicy. Niby skala apgar w normie bo 7, 8, 9 ale ph krwi pępowinowej niskie bo 6,93. Gdyby nie przeprowadzono geometrii to bym myślała, że wszystko jest ok i mam zdrowe dziecko. Chodzę z nią na rehabilitację bo ma nieprawidłowy rozkład napięcia mięśniowego i na chwilę obecną jeszcze nie raczkuje mimo ukończenia 10 miesiaca życia.

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
1 miesiąc temu
Reply to  Iza

Dzień dobry, możemy pomóc w ustaleniu czy doszło do błędu. Prosimy o kontakt z kancelarią tel. 536 007 001 lub kancelaria@lazer-hudziak.pl

Nel
Nel
19 dni temu

ja urodzilam sie 19 lat temu i mialam 1pkt tylko :/

Beatz
Beatz
1 dzień temu

Ja rodziłam w1995 przez cesarkę, były zielone wody płodowe, syn dostał apgar 4-4-7 , dziś jest zdrowym 25 mężczyzną .

Kancelaria Lazer-Hudziak
Admin
1 dzień temu
Reply to  Beatz

Szanowna Pani, takie historie powodują u nas radość, ponieważ nie zawsze niska punktacja apgar wynikająca z zaniedbań personnel medycznego kończy się happy endem. Serdecznie pozdrawiamy